Kuru Akü

Kesintisiz Güç Kaynaklarının en önemli bileşenlerinden olan Aküler DC enerji depolayabilirler ve bu enerjileri çalışması için elektriğe gerek duyan cihazlarımızı çalıştırmak için kullanılırlar. Kuru Akü modelleri otomobiller gibi motor sistemlerinin ilk hareketini yaptırmakta kullanılabileceği gibi Elektrik kesilmelerinde sistemlerin kesintisiz çalışması için de kullanılırlar.

UPS Güç Kaynaklarında VRLA tipinde Bakımsız Aküler kullanılır. Bu akülerin temel özelliği asit taşması veya sızdırması olmamasıdır. Gaz çıkışı yok denecek kadar azdır. Bu yüzden çok güvenlidir ve rafta bekleme ömürleri çok daha uzundur. Bakım gerektirmezler ayrıca sulu akülere kıyasla titreşime karşı daha dayanıklıdır. Sevkiyatı, taşınması sorunsuzdur.

Kesintisiz Güç Kaynaklarında kullanılan Aküler  6 Adet 2 V’luk hücreden oluşur ve toplam gerilim 12 V’tur. Voltaj Regülatörü ve Akü kapasitesi Amper saat (Ah) ile tanımlanır.

Aküler Kesintisiz Güç Kaynaklarında, elektrikli veya sıvı yakıtlı taşıtlarda, Şebeke Bağlantılı (On-Grid) ve Şebeke Bağlantısız (Off-Grid) İnvertörlerde, Telekomünikasyon Sistemlerinde, tekne ve karavanlarla, tekerlekli sandalye gibi daha pek çok elektrik gücüyle çalışan mobil ekipmanlarda kullanılmaktadır. 

SSB Akülerimiz TSE, CE ve UL ve belgeli olup 7.2 Ah ile 100 Ah arasında kullanıma sunulmuştur.

Deeppower Akülerimiz CE ve UL ve belgeli olup 4.5 Ah ile 100 Ah arasında kullanıma sunulmuştur.

XPower Akülerimiz CE ve UL ve belgeli olup 4.5 Ah ile 80 Ah arasında kullanıma sunulmuştur.