Voltaj Regülatörü

Voltaj Regülatörleri Şebeke gerilimi  ile beslenen cihazları şebeke geriliminde olabilecek gerilim yükselmesine ve düşmesine , gerilim dalgalanmalarına, ani ve çok kısa süreli pik gerilimlere karşı koruyan elektronik cihazlardır.

Kesintisiz Güç Kaynaklarının aksine Regülatörler elektrik kesilmelerinde koruma yapmaz. Ancak UPS Güç Kaynağına göre daha ekonomik bir çözüm olduğu için acil yedekleme ve kesintisiz elektrik gereksinimi olmayan alanlarda tercih edilirler.

Büyük, küçük, hemen hemen her elektronik sistemlerde yer alan regülatörler, endüstriyel makineler, telekomünikasyon donanımları, tıbbi cihazlar, elektrik ve elektronik aletler ile beyaz eşya ve otomasyon sistemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Aküler ve Regülatörlerde Servo ve Statik olarak iki farklı tip bulunmaktadır. Servo tipinde çıkış gerilimi bir mikroişlemci ve Servo motor ile istenen değerde sabit tutulur. Statik Regülatör tamamen elektronik yapıda olup  hareketli parça içermez ve çıkış gerilimi mikro işlemci kontrolünde elektronik devreler ile sabit tutulur.

IST Enerji 1-2000 kVA aralığında Servo Regülatör ürünlerine müşterilerinin kullanımına sunmaktadır. SMR Serisi Regülatörlerimiz  tek fazlı olup 1-50 KVA aralığında çalışmaktadır. STR Serisi Servo Regülatörlerimiz 10-2000 kVA aralığında çalışmaktadır.

Kritik cihazlarınızı Voltaj Regülatörü gibi yardımcı ekipmanlarla şebeke gerilimindeki düzensizliklere karşı ISTPOWER Gerilim Regülatörleri ile koruyabilirsiniz.